Wtorek, 27 lutego 2024
Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
pochmurno
6°C

Młodzi sportowcy wyróżnieni

Trójka ze Szklarskiej Poręby wyróżniona w Legnicy

Zdjęcie do Młodzi sportowcy wyróżnieni

Wiktoria Głodek, Julia Ścisłowska oraz Aleks Bukat — młodzi mieszkańcy Szklarskiej Poręby, zostali wyróżnieni podczas XIII Samorządowej Gali Sportu Zagłębia Miedziowego. Wieczór, z udziałem Wiceministra Sportu i Turystyki Piotra Borysa, skupił uwagę nie tylko regionalnych, ale i ogólnopolskich mass-mediów. 
Ponad 400 gości — sportowcy,  trenerzy, samorządowcy, politycy i przedsiębiorcy — oklaskiwało najlepszych sportowców wyłonionych przez kapitułę spośród tysięcy uprawiających sport w subregionie legnickim. W tym roku, wyjątkowo dołączyli do nich także sportowcy ze Szklarskiej Poręby, Wlenia, Środy Śląskiej i Malczyc.
Szklarską Porębę reprezentowała młodzież: kolarka, lekkoatletka i brydżysta.

Wiktoria Głodek, z rowerem nie rozstaje się od czwartego roku życia, kiedy to wygrała po raz pierwszy dziecięce zawody. Wraz z Quest Racing Team ma w planach starty w pucharach Polski oraz maratonach MTB.

Julia Ścisłowska z Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie trenuje pod opieką Anny i Piotra Rostkowskich. Wielokrotnie zdobywała złote medale w biegach na dystansach: 800, 1500 i 3000 metrów.

Aleks Bukat ma zdobył wiele tytułów krajowych i międzynarodowych, a pośród nich — mistrza krajowego w kategorii U-21, przyznawanego przez Polski Związek Brydża Sportowego. Zdobył także złoto na Mistrzostwach Świata w drużynie juniorów do 16 lat w holenderskim Veldhoven.

Na gali młodym sportowcom, z których Szklarska Poręba jest dumna, towarzyszył burmistrz Mirosław Graf.

"Gratuluję tej wspaniałej trójce wyróżnienia, ale też dziękuję wszystkim innym sportowcom z naszego miasta. Zachęcam najmłodszych by szli w ślady wielkich mistrzów i zdobywali tytuły i serca kibiców. W Szklarskiej Porębie mamy dogodne warunki do trenowania wielu dyscyplin sportowych — letnich i zimowych. Nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz kluby sportowe umożliwiają trenowanie pod okiem fachowców, by osiągać jak najlepsze wyniki", zachęca początkujących sportowców burmistrz M. Graf — dawniej zawodnik i trener, a dzisiaj działacz i sędzia sportowy.

Cieszymy się, że sportowczynie i sportowiec ze Szklarskiej Poręby zostali zauważeni w Legnicy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to grono się powiększy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.