Urząd MIasta Szklarska Poręba

Szklarska Poręba wśród liderów cyfrowych Polski!

645820861_959426126761965_4531405738708341217_n 
fot. Forum 
Ekonomiczne

Mamy świetne wieści z Mikołajek! Nasze miasto zostało laureatem drugiej edycji prestiżowej nagrody „Mieszkańcy w Zasięgu”, przyznawanej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. 

Statuetkę z rąk Prezesa PIIT, Andrzeja Dulki, odebrał Burmistrz Szklarskiej Poręby, Paweł Popłoński. Wyróżnienie to trafia do samorządów, które w szczególny sposób dbają o rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej i dostęp do nowoczesnych technologii dla swoich mieszkańców.

Co to oznacza dla mieszkańców i turystów?
- Lepszy dostęp do szybkiego internetu i stabilnej sieci komórkowej.
- Rozwój e-usług publicznych i rozwiązań chmurowych w urzędzie.

Paweł Popłoński, Burmistrz Szklarskiej Poręby podkreślił, jak ważny jest dostęp do szybkiej infrastruktury sieciowej, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych i rekreacyjnych. „Dostęp do szybkiej i niezawodnej infrastruktury sieciowej i Internetu to w dzisiejszych czasach fundament każdej działalności. Dla miejscowości turystycznych to niezbędna baza do rozwoju biznesu, turystyki, nowoczesnej administracji, to dostęp mieszkańców do usług, które również gmina konsekwentnie przenosi w kierunku rozwiązań chmurowych i zdalnych. To również podstawa bezpieczeństwa i przeciwdziałanie wykluczeniu, które w dobie rozwoju technologii i powszechnemu wykorzystaniu AI jest koniecznością. Szklarska Poręba stale podnosi jakość i poszukuje nowych rozwiązań opartych na nowych technologiach, których celem jest poprawa funkcjonalności i jakości życia w mieście. To wyróżnienie potwierdza, iż obrany kierunek jest właściwy i mobilizuje do dalszego rozwoju”.

Dziękujemy, że wspólnie z nami tworzycie nowoczesną Szklarską Porębę! 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności