Urząd MIasta Szklarska Poręba

O sytuacji w gminach dotkniętych powodzią

Spotkanie samorządowców z wicepremierem i ministrami

Zdjęcie do O sytuacji w gminach dotkniętych powodzią

Burmistrz Paweł Popłoński wziął udział w wideokonferencji z udziałem wicepremiera Władysława Kosiniak-Kamysz, ministra Tomasza Siemoniaka oraz marszałka Pawła Gancarza.

Podczas spotkania omówiono kluczowe problemy wynikające z zaniedbań związanych z utrzymaniem koryt rzek, a także podkreślono pilną potrzebę ich szybkiego udrożnienia. Poruszono również kwestie uproszczenia procedur przy inwestycjach dotyczących odbudowy infrastruktury zniszczonej przez powódź. Zwrócono uwagę na konieczność uzyskania dofinansowań dla jednostek samorządu terytorialnego (JST), tzw. kroplówek, które są niezbędne, aby gminy mogły sprostać najważniejszym wyzwaniom.

Najistotniejszym tematem były jednak pierwsze podsumowania dotyczące środków pomocowych dla obszarów dotkniętych powodzią oraz wsparcia dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności