Urząd MIasta Szklarska Poręba

Nowe zasady opłaty miejscowej od 1 stycznia 2025r.

Uchwała Rady Miejskiej

Zdjęcie do Nowe zasady opłaty miejscowej od 1 stycznia 2025r.

Rada Miejska w Szklarskiej Porębie uchwaliła nowe zasady dotyczące opłaty miejscowej, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2025 r.. Uchwała reguluje wysokość oraz sposób poboru opłaty na terenie miasta.

Najważniejsze zmiany:

  • Wysokość opłaty miejscowej wynosić będzie 3,30 zł za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
  • Opłata dotyczy osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę na celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych na terenie miasta.
  • Pobór opłaty miejscowej może być prowadzony przez inkasentów (właściciele lub zarządcy obiektów turystycznych), którzy są zobowiązani do rozliczenia się z opłat w Urzędzie Miejskim w terminie do 10 dnia następnego miesiąca.
  • Wprowadzony zostaje obowiązek prowadzenia przez inkasentów ewidencji osób, od których pobrano opłatę.

Dodatkowe informacje:

  • Uchwała ta zastępuje dotychczasową uchwałę nr LXXVIII/843/23 z dnia 26 października 2023 r.
  • Pełna treść uchwały dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności